¤TAAS SAADAVAL Häälikumäng R

38.00 

Uues vastupidavas puidust karbis. Häälikumängu komplektis on 4 lotot, 3 mälumängu ja 6 peitepilti. Häälikumängu saab kasutada kõneravis häälikuseades (kinnistavas faasis), sõnavara arendamiseks ning kõnearenduslikul eesmärgil. Kollast mälumängu saab lisaks häälikuseadele kasutada ka tegusõnavormide harjutamiseks (oleviku ainsuse ja mitmuse III pööre ning lihtmineviku ainsuse ja mitmuse III pööre). Oranži mälumängu saab lisaks kasutada nimisõna mitmuse osastava (e-lõpulise) vormi harjutamisel. Punast mälumängu saab lisaks kasutada nimisõna ainsuse osastava (i-lõpulise) vormi harjutamisel. Samuti on võimalik leida omavahel riimuvaid sõnu helerohelisi ja oranže mängukaarte kasutades. Kõnearenduslikul eesmärgil mängides on oluline oma tegevust vastavalt mängujuhendile kommenteerida ning soovitatav on mängida logopeedi juhendamisel. Mängud ei asenda kõneravi.

9 laos

Tootekood: 001-1 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Häälikumängu saab kasutada kõneravis häälikuseades (kinnistavas faasis), sõnavara arendamiseks ning kõnearenduslikul eesmärgil. Kollast mälumängu saab lisaks häälikuseadele kasutada ka tegusõnavormide harjutamiseks (oleviku ainsuse ja mitmuse III pööre ning lihtmineviku ainsuse ja mitmuse III pööre). Oranži mälumängu saab lisaks kasutada nimisõna mitmuse osastava (e-lõpulise) vormi harjutamisel. Punast mälumängu saab lisaks kasutada nimisõna ainsuse osastava (i-lõpulise) vormi harjutamisel. Samuti on võimalik leida omavahel riimuvaid sõnu helerohelisi ja oranže mängukaarte kasutades.

Mängus kasutatavad sõnad on jaotatud sõnatüüpide järgi.

Helesinine loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus algab /r/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /r/ asub sõna alguses /e/ või /i/ ees.

Tumesinine loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus algab /r/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /r/ asub sõna alguses /a/ ees.

Heleroheline loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus lõpeb /r/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 2-silbilised, /r/ asub sõna lõpus /e/ järel.

Tumeroheline loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus lõpeb /r/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /r/ asub sõna lõpus /a/ järel.

Kollane mälumäng

Piltidel on kujutatud tegevusi, mille nimetus sisaldab /r/ häälikut. Kasutatavad tegusõnad on 2-3-silbilised, olenevalt kasutatavast tegusõnavormist, /r/ asub sõna keskel täishäälikute vahel.

Oranž mälumäng

Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus sisaldab /r/ häälikut. Kasutatavad sõnad on 1-silbilised, /r/ asub sõna keskel /k/ ees kaashäälikuühendis, /r/-le eelneb täishäälik.

Punane mälumäng

Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus sisaldab /r/ häälikut. Kasutatavad sõnad on 1-silbilised, /r/ asub /t/ järel kaashäälikuühendis, /r/-le järgneb täishäälik.

Peitepildid

Kombineeritud on sõnu kõigist käesoleva komplekti lotodest ja mälumängudest.

Lisainfo

Pakendi mõõtmed

Puidust karp mõõtudega 21 cm x 21 cm

Sisu

Puidust karp mõõtudega 21 cm x 21 cm
4 lotolauda mõõtudega 18 cm x 18 cm
36 lotokaarti mõõtudega 6 cm x 6 cm
36 mälumängukaarti mõõtudega 6 cm x 6 cm
6 peitepilti mõõtudega 11 cm x 16 cm
Mängujuhend

Olulisus

• LOGOPEEDIDE KOOSTATUD ÕPPEMÄNG
• MÄNGU SAAB KASUTADA KÕNERAVIS HÄÄLIKUSEADES, SÕNAVARA ARENDAMISEKS NING KÕNEARENDUSLIKUL EESMÄRGIL

LISAKS HÄÄLIKUSEADELE:
• KOLLANE MÄLUMÄNG SOBIB TEGUSÕNAVORMIDE HARJUTAMISEKS (oleviku ainsuse ja mitmuse III pööre ning lihtmineviku ainsuse ja mitmuse III pööre)
• ORANZ MÄLUMÄNG SOBIB NIMISÕNA MITMUSE OSASTAVA (e-lõpulise) VORMI HARJUTAMISEKS
• PUNANE MÄLUMÄNG SOBIB NIMISÕNA AINSUSE OSASTAVA (i-lõpulise) VORMI HARJUTAMISEKS
• RIIMUVATE SÕNADE OTSIMINE (helerohelised ja oranzid mängukaardid)
• PEITEPILTE SAAB KOMBINEERIDA SÕNAVARA KINNISTAMISEKS TEISTE MÄNGUDEGA (lotod ja mälumängud)