Meist

Logomoon OÜ on väike firma, mis toodab logopeedilisi lauamänge. Mängud on eeskätt mõeldud kõneravis kasutatavaks abivahendiks, kuid mitmed mängud sobivad ka eesti keelt võõrkeelena õppijatele. Mängud tekkisid igapäevase kõneravi käigus ning on koostatud eesti keele eripärasid arvestades. Mängudes kasutatav keeleline materjal on jaotatud sõnatüüpide (raskusastme) järgi. Korraga saab kasutada valikuliselt nii ainult sarnast tüüpi sõnu, kui ka kombineerida erinevaid sõnatüüpe. Kõnearenduslikul eesmärgil mängides on oluline oma tegevust vastavalt mängujuhendile kommenteerida ning soovitatav on mängida logopeedi juhendamisel. Mängud ei asenda kõneravi. Kaunite piltidega on mängud illustreerinud Elina Sildre (“Häälikumäng K”, “Väike häälikumäng K”, “Häälikumäng L”, “Väike häälikumäng L”, “Häälikumäng R”, “Väike häälikumäng R”, “Häälikumäng S”, “Väike häälikumäng S”, “Palju põtru” ja “Kas on või ei ole?” ) ja Elle Kannike (“Puslemäng” ja “Häälikumäng V”). Lisaks mängude autorile (logopeed Moonika Raja) on oma panuse andnud Ann Aosaar, Anni Areda, Meeri Kompus, Elle Lepik, Maarja Maripuu, Maarja-Liis Rants, Kadi Saa, Estel Tasso, Kirsika Teekel ja Veiko Teekel.

Alates 2018. aasta suvest on toodete hulgas ka 2 arendavat norrakeelset mängu. Need on saadaval veebilehel www.pillie.no või Pillie poes Tonstadis (asub Lõuna-Norras Sirdalis). Norrakeelsed mängud redigeeris May-Liss Iren Guttormsen.

Alates 2018. aasta oktoobrist on mõned Logomooni mängud saadaval ka Tallinnas Solarise keskuses Pärli poes, Estonia puiestee 9.

Alates 2018. aasta detsembrist on mõned Logomooni mängud saadaval ka Tallinnas Pinwheel`i poes Suur-Patarei 9-20 ja veebilehel www.pinwheelshop.com

Logomoon OÜ on alates 2019. aasta juulist logopeedilisi teraapiavahendeid tootva USA firma ARK Therapeutic toodete ametlik maaletooja Eestis. ARK Therapeutic toodete autor on logopeed Debra C. Lowsky (MS, CCC-SLP). Täpsem inglisekeelne info toodete kohta veebilehel www.arktherapeutic.com