Kirjeldus
Häälikumängu saab kasutada kõneravis häälikuseades (kinnistavas faasis), sõnavara arendamiseks ja kõnearenduslikul eesmärgil. Lisaks saab tumekollase taustaga pilte kasutada nimisõna i-lõpulise ainsuse omastava käändevormi harjutamiseks tüvemuutusega sõnades ning rohekassinise taustaga pilte tegusõna lihtmineviku ainsuse III pöörde vormide harjutamiseks. CD-plaadi kasutamisel kuulatakse helisid ja otsitakse pildikaarte, mis kuuldud helidega kokku sobivad. Sobiva pildi leidmisel nimetatakse pildil kujutatud objekt või tegevus ja asetatakse mängulauale.
Kasutatud keeleline materjal on jaotatud sõnatüüpide järgi.
Helesinise taustaga pildid
Kasutatud on objekte, mille nimetus algab /v/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-silbilised, /v/ asub sõna alguses tagavokaali /a/ ees.
Tumesinise taustaga pildid
Kasutatud on objekte, mille nimetus algab /v/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /v/ asub sõna alguses eesvokaali /i/ või /e/ ees.
Rohekassinise taustaga pildid
Kasutatud on tegusõnu, mis algavad /v/ häälikuga. Kasutatavad sõnad on 2-silbilised, /v/ asub sõna alguses vokaali /a/, /o/, /i/ või /e/ ees.
Helepunase taustaga pildid
Kasutatud on objekte, mille nimetus lõpeb /v/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-silbilised, /v/ asub sõna lõpus eesvokaali /i/ või /e/ järel.
Tumepunase taustaga pildid
Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus lõpeb /v/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-silbilised, /v/ asub sõna lõpus konsonantühendis /l/-i järel.
Pruunikaspunase taustaga pildid
Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus lõpeb /v/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-silbilised, /v/ asub sõna lõpus konsonantühendis /r/-i järel.
Helekollase taustaga pildid
Piltidel on kujutatud objekte või nähtust, mille nimetus sisaldab /v/ häälikut. Kasutatavad nimisõnad on 2-silbilised, /v/ asub sõna keskel /i/ ees, /v/-ile eelneb vokaal.
Tumekollase taustaga pildid
Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus sisaldab /v/ häälikut. Kasutatavad nimisõnad on 2-silbilised, /v/ asub sõna keskel konsonantühendis /h/ järel, /v/-ile järgneb tagavokaal /e/.