¤ TAAS SAADAVAL Häälikumäng S

38.00 

Uues vastupidavas puidust karbis. Häälikumängu komplektis on 4 lotot, 3 mälumängu ja 6 peitepilti. Mängu saab kasutada kõneravis häälikuseades (kinnistavas faasis), sõnavara arendamiseks ning kõnearenduslikul eesmärgil. Helerohelist lotot saab lisaks häälikuseadele kasutada nimisõna ainsuse seesütleva käände harjutamiseks. Oranži mälumängu saab lisaks kasutada tegusõna oleviku ainsuse ja mitmuse II pöörde harjutamiseks. Punast mälumängu saab lisaks kasutada nimisõna ainsuse (t-lõpulise) ja mitmuse osastava käände harjutamiseks. Samuti on võimalik leida omavahel riimuvaid sõnu tumerohelisi ja kollaseid mängukaarte kasutades. Kõnearenduslikul eesmärgil mängides on oluline oma tegevust vastavalt mängujuhendile kommenteerida ning soovitatav on mängida logopeedi juhendamisel. Mängud ei asenda kõneravi.

8 laos

Tootekood: 001-4 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Häälikumängu saab kasutada kõneravis häälikuseades (kinnistavas faasis), sõnavara arendamiseks ning kõnearenduslikul eesmärgil. Helerohelist lotot saab lisaks häälikuseadele kasutada nimisõna ainsuse seesütleva käände harjutamiseks. Oranži mälumängu saab lisaks kasutada tegusõna oleviku ainsuse ja mitmuse II pöörde harjutamiseks. Punast mälumängu saab lisaks kasutada nimisõna ainsuse (t-lõpulise) ja mitmuse osastava käände harjutamiseks. Samuti on võimalik leida omavahel riimuvaid sõnu tumerohelisi ja kollaseid mängukaarte kasutades.

Mängus kasutatavad sõnad on jaotatud sõnatüüpide järgi.

Helesinine loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus algab /s/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /s/ asub sõna alguses eesvokaalide /e/ või /i/ ees.

Tumesinine loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus algab /s/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /s/ asub sõna alguses tagavokaali /a/ ees.

Heleroheline loto

Kasutatud on sõnu, mille nimetus lõpeb /s/ häälikuga. Kasutatavad kohamäärused on 2-silbilised, /s/ asub sõna lõpus eesvokaali /i/ järel.

Tumeroheline loto

Kasutatud on objekte, mille nimetus lõpeb /s/ häälikuga. Kasutatavad nimisõnad on 1-2-silbilised, /s/ asub sõna lõpus tagavokaali /a/ järel.

Kollane mälumäng

Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus sisaldab /s/-i. Kasutatavad nimisõnad on 2-silbilised, /s/ asub sõna keskel täishäälikute vahel.

Oranž mälumäng

Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus sisaldab /s/ häälikut. Kasutatavad tegusõnad on 2-silbilised, /s/ asub sõna keskel /t/ ees kaashäälikuühendis, /s/-le eelneb täishäälik.

Punane mälumäng

Piltidel on kujutatud objekte, mille nimetus sisaldab mitut /s/häälikut. Kasutatavad sõnad on 3-silbilised, /s/ asub sõnas täishäälikute kõrval.

Peitepildid

Kombineeritud on sõnu kõigist käesoleva komplekti lotodest ja mälumängudest. /S/ on sõnas erinevates positsioonides.

Lisainfo

Pakendi mõõtmed

Puidust karp 21 cm x 21 cm

Sisu

Puidust karp mõõtudega 21 cm x 21 cm
4 lotolauda mõõtudega 18 cm x 18 cm
36 lotokaarti mõõtudega 6 cm x 6 cm
36 mälumängukaarti mõõtudega 6 cm x 6 cm
6 peitepilti mõõtudega 11 cm x 16 cm
Mängujuhend

Olulisus

• LOGOPEEDIDE KOOSTATUD ÕPPEMÄNG
• MÄNGU SAAB KASUTADA KÕNERAVIS HÄÄLIKUSEADES, SÕNAVARA ARENDAMISEKS NING KÕNEARENDUSLIKUL EESMÄRGIL

LISAKS HÄÄLIKUSEADELE:
• HELEROHELINE LOTO SOBIB NIMISÕNA AINSUSE SEESÜTLEVA KÄÄNDE HARJUTAMISEKS
• ORANZ MÄLUMÄNG SOBIB TEGUSÕNA HARJUTAMISEKS (oleviku ainsuse ja mitmuse II pööre)
• PUNANE MÄLUMÄNG SOBIB NIMISÕNA AINSUSE (t-lõpulise) JA MITMUSE OSASTAVA VORMI HARJUTAMISEKS
• RIIMUVATE SÕNADE OTSIMINE (tumerohelised ja kollased mängukaardid)
• PEITEPILTE SAAB KOMBINEERIDA SÕNAVARA KINNISTAMISEKS TEISTE MÄNGUDEGA (lotod ja mälumängud)